Reynolds - expert na poli karbónových kolies

Reynolds - expert na poli karbónových kolies

  Kategórie: Predstavenie
 25.04.2021

Na svete neexistujú dvaja úplne rovnakí jazdci. Niektorí sú motivovaní konkurenciou, iní hľadajú dobrodružstvo a ďalší zas výlučne pôžitok, ktorý cyklistika prináša.

Značka Reynods si je toho vedomá a preto sme svoje 70-ročné skúsenosti s výrobou uhlíkových vlákien venovali vývoju širokej škály vysoko výkonných karbónových kolies pre cestné, horské, gravel a elektrické bicykle, ktoré vyhovejú každému typu jazdca.
Každé koleso, ktoré opúšťa našu manufaktúru, bolo navrhnuté a testované našim špecializovaným tímom inžinierov v Utahu, ktorí trávia na svojich bicykloch rovnako veľa času ako v laboratóriu. Ako cyklisti vieme, že jediné kolesá, ktoré sa oplatí kúpiť, sú kolesá, ktoré vás urobia rýchlejšími, nenechajú vás nikdy v štichu a vyzerajú pri tom dobre.

Bez ohľadu na to, čo vás motivuje k tomu, aby ste prehodili nohu cez bicykel, Reynolds je presne pre vás.

 

Identifikácia potrieb jazdcov

Každý produkt, ktorý vytvoríme, pochádza z nápadu, ktorý sme mali v sedle. Ako jazdci neustále hľadáme spôsoby, ako jazdiť rýchlejšie, dlhšie a v ťažších terénoch. Našťastie máme kreatívny tím odborníkov, ktorí majú znalosti a schopnosti, aby sa tieto myšlienky stali skutočnosťou. Proces od nápadu po výrobu však nie je žiadna maličkosť. Táto cesta zahŕňa mnoho krokov a kontrolných bodov, kým sa iskra kreativity ocitne pod silou nohy našich zákazníkov.

Reynolds kolesá brázdia preteky Enduro World Series na bicykloch Pivot Factory Racing tímu.


Inžinierstvo

Náš tím technikov je vytrvalý v snahe vytvoriť dokonalé koleso pre požadované zameranie. V spoločnosti Reynolds neexistuje nič také, ako prístup typu „jeden druh pre všetkých“. Identifikujeme stresové zóny pre každý typ karbónových ráfikov a kolies podľa ich špecifických potrieb a zamerania.


To, čo je konzistentné medzi všetkými našimi modelmi kolies, je naša pozornosť voči tomu, čo nazývame „Reynolds Triangle“. Ten odkazuje na naše zameranie na tri kľúčové aspekty každého návrhu:

 

PRÉMIOVÉ MATERIÁLY

Nie všetky kompozity sú vytvorené rovnako. Náš silný vzťah s našimi dodávateľmi materiálov nám umožňuje prístup k širokej škále rôznych kompozitných materiálov, z ktorých každý má svoje vlastné atribúty a vlastnosti. To nám umožňuje otestovať široké spektrum možných materiálov a nájsť dokonalú zhodu pre akékoľvek špecifické požiadavky konkrétneho dizajnu produktu.

 

JEDINEČNÉ PROFILY RÁFIKA

V kombinácii s vhodnými materiálmi je profil ráfika to, čo oddeľuje dobré koleso od skvelého kolesa. Každý ráfik Reynolds je špeciálne navrhnutý tak, aby poskytoval optimálny aerodynamický výkon, odolnosť a kvalitnú jazdu, pre ktorú bol navrhnutý. S využitím aerodynamických tunelov, počítačových simulácií a dôkladného štrukturálneho testovania, prechádza každý vyrobený ráfik nespočetným počtom iterácií v laboratóriu a v teréne, až pokiaľ nedosiahne dokonalosť.

 

KOLESO AKO JEDEN CELOK

Aj keď je dizajn ráfikov rozhodujúci pre úspech každého kolesa, ráfiky sami o sebe rozhodne netvoria posledný diel celej skladačky. Náboje, špice a niple sú nesmierne dôležitými súčasťami celku, o ktorom si myslíme, že si ho naši zákazníci zaslúžia. Kolesá sú celistvé systémy. Tak, ako je každý z našich ráfikov jedinečný podľa druhu, na ktorý je určený, sledujeme rovnaký prístup aj pri kompletizácii kolesa. V interakcii s ráfikom starostlivo vyberáme prvotriedne náboje, špice a niple, aby sme vytvorili systém, ktorý poskytuje výnimočnú kvalitu jazdy a odolnosť.


Prototyp

Každá nová myšlienka začína svoj život mimo virtuálneho sveta ako ručne vyrobený prototyp, vyprodukovaný v našom vývojovom centre kompozitov v americkom Utahu. Aby sme vytvorili prototyp, musíme najskôr vyformovať formy pre tvar ráfika. Potom začneme proces ručného nanášania uhlíkových vlákien a epoxidu vrstvu po vrstve, kým nebude pripravený na vytvrdenie v rúre. Po „upečení“ sa čerstvo vytvrdený ráfik vyberie z pece a formy. Pred odovzdaním testovaciemu tímu na testovanie v teréne, sa dôkladne skontroluje našimi hlavnými výrobnými technikmi.

 

Test

Pokiaľ ide o overenie výkonu každého nového produktu, neexistuje nič také ako „dosť dobré“. Každé koleso, ktoré vyvíjame, prechádza prísnym a náročným testovacím postupom, kým sa dostane do výroby ako finálny produkt.


Zaťaženie nárazovými testami, testami bočného zaťaženia, aerodynamickými tunelmi a najazdením stoviek kilometrov v reálnom svete niekde na polceste do pekla a späť, zaručujú spoľahlivosť pre koncového užívateľa. Sme si tak istí svojím testovacím procesom a výslednou spoľahlivosťou, že na niektorých trhoch ponúkame doživotnú záruku na každé vyrobené koleso.

 

 

Výroba

Len čo dokončíme náš testovací proces, je produkt pripravený na odoslanie do našich výrobných zariadení. Každé jedno koleso, ktoré opustí našu montážnu linku, pred zabalením a dodaním k vašim dverám, musí spĺňať priemyselné normy ISO / ETRO a naše vlastné prísne interné smernice.

To vám dáva istotu, že každé koleso označené menom Reynolds, je synonymom pre starostlivosť, čas a úsilie, ktoré boli potrebné pri jeho výrobe.


 

Technológia Reynolds

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o konkrétnych technológiách, ktoré sa nachádzajú v každom z našich kolies, pozrite sa na oficiálnu medzinárodnú Reynolds stránku kliknutím na tento link.


  

Posuňte vaše jazdenie o ďalší level vyššie vďaka karbónovým kolesám Reynolds. Aktuálnu ponuku nájdete na našej stránke: https://www.procycling.sk/sk/znacka/reynolds


Ak chcete vedieť o nových produktoch, našich akciách a aktivitách viac, zostaňte s nami v kontakte prostredníctvom FacebookuInstagramu alebo prihlásením sa na odber newslettra, kliknutím na link.

Naviac, ak sa prihlásite na odber newslettra, dostanete zľavu na prvý nákup v našom e-shope www.procycling.sk.