Súhlasím
Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies, ktoré používame na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a analýzu prenosov.
Načítavam...

3. jún je Svetový deň bicyklov!


V roku 2018 valné zhromaždenie Organizácie spojených národov (OSN) uznalo jedinečnosť, udržateľnosť a všestrannosť bicykla, ktorý sa používa už dve storočia, ako jednoduchý, cenovo dostupný, spoľahlivý a environmentálne vhodný dopravný prostriedok, ktorý podporuje ekologické smerovanie a zdravie.

 Na oslavu bicykla ako takého, stanovila OSN 3. jún ako Svetový deň bicyklov!

 


Prečo oslavovať bicykel?


Pravidelná fyzická aktivita strednej intenzity - napríklad chôdza, bicyklovanie alebo behanie - má významné výhody pre zdravie. Výhody fyzickej aktivity v každom veku prevažujú nad možnými negatívami, ako sú napríklad nehody.

Ľudia, ktorí pravidelne vykonávajú relatívne jednoduché aktivity počas dňa, môžu ľahko dosiahnuť odporúčanú „dávku“pohybu a výrazne si skvalitniť a predĺžiť život.

 

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je bezpečná infraštruktúra pre bicyklovanie tiež cestou k dosiahnutiu vyššej úrovne zdravia obyvateľstva. Cyklistika tak poskytuje zdravý alternatívny spôsob dopravy a zároveň znižuje riziko srdcových chorôb, mŕtvice, určitých druhov rakoviny, cukrovky alebo dokonca smrti. Preto je zelená mobilita nielen zdravá, ale aj z dlhodobého hľadiska nákladovo efektívna.

 

Napĺňanie potrieb cyklistov, by malo byť naďalej rozhodujúcou súčasťou riešenia mobility, ktorá pomáha mestám oddeľovať rast populácie od zvyšovania emisií a zlepšovať kvalitu ovzdušia a bezpečnosť na cestách.

Pandémia COVID-19 viedla mnohé mestá k prehodnoteniu svojich dopravných systémov. Rovnako tak ľudí, ktorí našli v cyklistike zdravšiu alternatívu dochádzania do práce.

 Cyklistika a udržateľný rozvoj


3. jún ako Svetový deň bicyklov upozorňuje na výhody plynúce z používania bicykla - jednoduchého, cenovo dostupného, ​​čistého a ekologicky udržateľného dopravného prostriedku.

Citujúc OSN, my za PRO CYCLING nemôžeme inak ako súhlasiť: „Bicykel prispieva k čistejšiemu vzduchu, menšiemu dopravnému preťaženiu a zvyšuje dostupnosť vzdelávania, zdravotnej starostlivosti a ďalších sociálnych služieb pre najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva. Na dosiahnutie cieľov trvalo udržateľného rozvoja je rozhodujúci udržateľný dopravný systém, ktorý podporuje hospodársky rast, zmierňuje nerovnosti a zároveň posilňuje boj proti negatívnym zmenám klímy.

 


Oslávte s nami 3. jún ako Svetový deň bicyklov a vyberte si z bohatej ponuky bicyklov, príslušenstva a oblečenia z nášho e-shopu: www.procycling.sk


Iba dnes dostanete na celý nákup zľavu 6%*, použitím zľavového kupónu: DenBicyklovAk chcete vedieť viac o našich novinkách, zostaňte s nami v kontakte prostredníctvom FacebookuInstagramu alebo prihlásením sa na odber newslettra, kliknutím na link.
* V e-shope možno zľavu uplatniť počas platenia, zadaním unikátneho zľavového kódu do príslušného poľa v košíku. Zľava platí iba na nezľavnené produkty a pre objednávky vytvorené do 3. júna 2021 23:59 hod.