Ghost Lector FS SF Essential

Horský bicykel
Akcia %
-20%
Akcia
4 549,00
3 639,20
M
L
ks
 Zdieľať
Nemecký Ghost je popredným európskym výrobcom bicyklov so skvelým pomerom cena vs. výkon. Ghost factory racing team zbiera ocenenia vo svetovom XC pohári, vo fourcrosse a zjazdových závodoch.

Úplne nový celoodpružený XC špeciál Ghost LECTOR FS - stroj navrhnutý pre čo najvyššiu efektivitu pri šliapaní tak, aby aj tie najťažšie preteky sa stali viac než iba zápasom s časom.

 
Nezaprie v sebe gény zdedené po svojej dvojičke, hardtaili Ghost LECTOR - legende svetových pohárov XC. 

Teraz v kombinácii s excelentnou trakciou vďaka zadnému odpruženiu Traction Link 120 mm (veľkosti M, L, XL) a 107 mm (veľkosť S) zaručujúcemu absolútnu kontrolu nad bikom v každej situácii. Tak aby aj tie najdlhšie a najťažšie preteky zvládal bravúrne a s prehľadom.

Jazdca dostane dokonalá geometria pod názvom SuperFit. Za geometriou SuperFit sa skrýva starostlivo vytvorený algoritmus založený na vyhodnotení desiatok tisíc biometrických dát rôzne vysokých jazdcov.

Dĺžky rámových trubiek a ich vzájomné uhly sú navrhnuté tak, aby sme vytvorili ideálnu geometriu rámu pre každú výšku postavy. Ďalším krokom je optimalizovaná dĺžka kľúk, predstavca a šírka riadidiel v závislosti od veľkosti rámu. V poslednej fáze si jazdec môže upraviť šírku sedla a upraviť uhol úchopu riadidiel pomocou excentrických gripov o +/- 1°.

Super citlivé odpruženie Traction Link® (Virtual Pivot) - Odpruženie s virtuálnym bodom otáčania zadnej stavby. Osa zadného náboja sa pri aktivácii zadného tlmiča pohybuje voči terénu po kolmici (nie po kružnici). Traction Link® bol vyvinutý s cieľom vytvoriť vyvážený vzťah medzi pedálovaním a priebehom zadného odpruženia. Veľmi citlivo využívať zdvih zadnej stavby a zároveň eliminuje pohupovanie vznikajúce počas pedálovania v stúpaniach. Pomáha udržiavať zadné koleso v kontakte s povrchom aj pri náročných situáciách a tým zlepšuje záber zadného kolesa a zvyšuje účinnosť brzdenia. Traction Link® umožňuje, aby sa všetka energia z pedálovania prenášala do pohybu vpred bez straty energie. Tlmič efektívne pracuje v celom svojom rozsahu bez ohľadu na terén. Je super citlivý pri malých terénnych nerovnostiach, vynikajúco zvláda tlmenie počas stredného zdvihu a poskytuje skvelú progresivitu na konci zdvihu.


Kľúčové vlastnosti:

 • Nový komplet celokarbónový rám vrátane karbónových vahadiel. Horné vahadlo je duté kvôli maximálnemu odľahčeniu. Dokonale vyvážený rám s nízkym ťažiskom maximalizuje ovládateľnosť bicykla
 • Kompaktné uchytenie tlmiča typu Trunion
 • Zadná stavba vyrobená z jedného kusa - zabezpečuje jej maximálnu tuhosť
 • Jedinečné uchytenie zadnej brzdy - eliminuje prienik rezonancií vznikajúcich pri brzdení do rámu.
 • Použité špeciálne ložiská SKF s dlhou životnosťou, vyvinuté pre použitie v bicykloch
 • Možnosť uchytenia 2 košíkov na fľašu
 • Block Stop hlavové zloženie 
 • Možnosť použiť plášte do rozmeru 29×2,35
 • Multikľúč dômyselne schovaný v riadidlách. V prípade potreby vždy poruke.
 • Pri vyšších modeloch plne integrovaná teleskopická sedlovka rakúskej značky Eightpins, ktorá zaujme nielen minimalistickým dizajnom, veľmi nízkou hmotnosťou, ale aj istotou chodu a možnosťou nastavenia ľubovoľného zdvihu podľa výšky jazdca.
Veľkosti:
 • XS (156-164cm)
 • S (164-172cm)
 • M (172-180cm)
 • L (180-188cm)
 • XL (188-196cm)

MateriálKarbón
RámLECTOR FS LC
Vidlicafox 34 float sc performance remote 100 mm xs-m 120 mm l-xl
PrehadzovačkaShimano XT RD-M8100 12-S
RadenieShimano Deore SL-M6100
KľukyShimano FC-MT510 32T
KazetaShimano Deore CS-M6100 10-51
Riadidláground fiftyone dia. 31.8 mm 700 mm xs 720 mm s 740 mm m-l 760 mm xl
PredstavecGround Fiftyone Dia. 31.8 mm
Sedlovkagnd 51 34.9 mm
Brzdyformula cura 2 180 mm disc
Hlavové zloženieacros blocklock azx-220-r4
Predný plášťSchwalbe Racing Ralph Performance 29x2.25
Zadný plášťSchwalbe Racing Ralph Performance 29x2.25
SedloSelle Italia X3 boost,fox float dps performance elite remote 100 mm xs-s 120 mm m-xl
Sada radeniaShimano XT
Počet prevodov1x12
Zdvih odpruženia80-120 mm
loader  Načítavam hodnotenia...