Často kladené otázky

Ako si môžem objednať tovar?

Najjednoduchšia a najrýchlejšia cesta je prostredníctvom e-shopu. Množstvo tovaru máme aj v predajni, ak ale máte záujem prísť si po konkrétny produkt, odporúčame si otvoriť eshop objednávku bez nutnosti platby vopred s osobným odberom. Hneď ako bude tovar prichystaný, dostanete o tom notifikáciu. Takto si ušetríte čas v predajni, kde si samozrejme viete tovar vyskúšať.

 

Čo znamená dostupnosť tovaru „Na predajni“ a čo „Centrálny sklad“?

Tovar „Na predajni“ sa fyzicky nachádza v našej kamennej predajni v Petržalke. Viete si ho prísť fyzicky pozrieť prakticky ihneď. Pri online objednávke do 12:00 hod. ho kuriérom obdržíte zvyčajne nasledujúci pracovný deň.

Tovar, ktorého dostupnosť je zobrazená ako „Centrálny sklad“, býva dostupný zväčša nasledujúci pracovný deň. Fyzicky sa totiž nachádza v našom externom sklade, nie priamo v predajni. Pri online objednávke do 12:00 hod., vám ho zvyčajne kuriér dopraví do 2-3 pracovných dní. Pokiaľ máte záujem osobne si vyskúšať takýto tovar v predajni, odporúčame si otvoriť eshop objednávku bez nutnosti platby vopred s osobným odberom. Hneď ako bude tovar prichystaný v predajni, dostanete o tom notifikáciu.

 

Prečo mi nedvíhate telefón?

Telefón do predajne +421917344484 sa snažíme dvíhať vždy, keď je to možné. Pokiaľ sa ale neviete dovolať, znamená to, že obsluhujeme zákazníkov v predajni. 

Pre eshop objednávky viete kontaktovať mobilné číslo eshopu +421 907 814 483.

Ideálne je, ak sa na nás obrátite formou emailu obchod@procycling.sk, na ktorý sa snažíme odpovedať do 24 hod. v pracovné dni.

 

V akom stave mi príde bicykel, ktorý si nechám poslať kuriérom?

Všetky bicykle, vrátane tých, ktoré posielame kuriérom, sú vopred skontrolované a zmontované tak, aby boli pripravené na jazdu. Pokiaľ si objednáte bicykel kuriérom, náš servisný technik ho zabalí tak, aby ste s jeho zmontovaním mali čo najmenej starostí. Zvyčajne stačí namontovať riadidlá do predstavca a nahodiť predné koleso. Kvôli tomu niekedy použijeme objemnejšie väčšie krabice, v akých prišiel bicykel od výrobcu, čo ale na prípadné záručné podmienky nemá dopad.

 

Čo znamená garančná prehliadka bicykla?

Všetky nami predané bicykle sú pripravené na jazdu. Je ale prirodzené, že pri „zabehnutí“ sa môžu objaviť menšie neduhy ako povolenie výpletu kolies, rozladenie prehadzovačiek, šúchanie kotúča o brzdové platničky a pod. Garančná prehliadka má za cieľ skontrolovať stav bicykla, došponovať lanká, dotiahnuť skrutky na správny moment a pod. s cieľom zabezpečiť bezproblémovú funkčnosť vášho bicykla. Ak garančnú prehliadku neabsolvujete, neznamená to, že strácate záruku na zakúpený bicykel. Môžete ale značne predĺžiť životnosť niektorých komponentov.

 

Kedy a akým spôsobom mám prísť na garančnú prehliadku?

Garančnú prehliadku odporúčame absolvovať po prejdení približne 200 km na horskom a 300 – 400 km na cestnom bicykli. Najneskôr však pol roka od kúpy (6 mesiacov od dátumu predaja uvedeného na doklade). Ak sa na bicykli objavia problémy, prídite samozrejme aj skôr. Na garančnú prehliadku je nutné sa objednať online prostredníctvom linku https://www.procycling.sk/sekcia/servis-bicyklov/ a priniesť so sebou servisnú knižku k bicyklu. V prípade, ak nemáte online rezerváciu cez náš systém, bicykel vám z kapacitných dôvodom nepreberieme.

 

Ako sa objednám do servisu?

Najefektívnejšie je objednať sa do servisu online prostredníctvom linku https://www.procycling.sk/sekcia/servis-bicyklov/ kde vidíte ceny úkonov ako aj dostupnosť. Bicykel treba doniesť v dohodnutý deň, ktorý ste si zvolili vo vašej rezervácii.

 

Kedy bude bicykel, ktorý prinesiem do servisu hotový?

Bicykel sa budeme snažiť zoservisovať čo najskôr, z pravidla behom niekoľkých pracovných dní. V priebehu hlavnej servisnej sezóny (apríl - august), sa môžu čakacie lehoty na zoservisovanie bicykla predlžovať vzhľadom na množstvo a komplikovanosť servisných prác. Presnú informáciu dostanete pri preberaní bicykla do servisu, kde spolu s vami odborný predajca prejde stav bicykla a predbežne dohodne rozsah prác.

Na počkanie servis nerobíme, resp. len v minimálnej miere za extra príplatok podľa aktuálneho cenníka.

Ak by sa pri samotnom servise objavil nečakaný problém, náš servisný technik sa vám telefonicky ozve a dohodne s vami ďalší postup.

 

Ako pred kúpou zistím veľkosť produktov, ktorá mi vyhovuje?

Rozmery produktov tej istej veľkosti od rôznych výrobcov môžu byť rozdielne. Pri oblečení sa snažíme uvádzať k produktom aj veľkostné tabuľky, ktoré nám poskytol konkrétny výrobca. 

Pri kúpe bicykla je dobré pozrieť si veľkostné tabuľky udávané výrobcom, prípadne náš manuál ako vybrať správnu veľkosť bicykla https://www.procycling.sk/blog/ako-vybrat-spravnu-velkost-bicykla/

Ak si nie ste istý, kontaktujte nás a my vám radi poradíme.

 

Ak mi nesadla veľkosť, dokedy môžem tovar poslať späť a kto hradí poštovné?

Ak dôjde k takejto situácii, máte možnosť vymeniť tovar za inú veľkosť či tovar z našej ponuky na naše náklady. Stačí nás max do 3 dní od prevzatia tovaru kontaktovať na email eshop@procycling.sk a my k Vám pošleme kuriéra na vlastné náklady. 

U nás tiež viete vymeniť zakúpený tovar za iný z našej ponuky až do 60 kalendárnych dní od prevzatia objednávky. V takom prípade nás stačí kontaktovať na eshop@procycling.sk a dohodneme detaily. V tomto prípade ale náklady na výmenu znáša kupujúci.

Zo zákona máte možnosť vrátiť tovar do 14 dní po jeho obdržaní bez udania dôvodu. Náklady na vrátenie znáša kupujúci. Tovar musí byť schopný následného predaja, to znamená: zabalený v originálnom obale, s originálnymi štítkami, nenosený a nepoškodený.

Viac informácii nájdete tu: https://www.procycling.sk/sekcia/vymena-vratenie-tovaru/

 

Môžem si objednať tovar aj mimo ponuky e-shopu, resp. položky z eshopu, ktoré nesvietia ako dostupné?

Všetko, o čo máte záujem a momentálne nemáme dostupné, sa budeme snažiť s našimi výrobcami dodať podľa vašich očakávaní. Stačí nás kontaktovať a my vás budeme informovať čo najskôr po preverení všetkých dostupných možností.

Bicykle z predobjednávok s predpokladanou dobou dodania, alebo také, ktoré sú na skladoch u dodávateľov alebo výrobcov je možné si rezervovať. Takéto požiadavky riešime individuálne, preto je najlepšie kontaktovať nás emailom na obchod@procycling.sk.

 

Môžem zmeniť alebo stornovať existujúcu objednávku?

Ak máte záujem o zmenu položiek vo vašej objednávke, o úpravu kontaktných údajov alebo o jej zrušenie, prosíme, aby ste nás kontaktovali čo najskôr na mobilné číslo eshopu +421 907 814 483 alebo na eshop@procycling.sk. Po odoslaní tovaru už, bohužiaľ, zmeny v objednávke nie je možné z našej strany vykonať.

 

Ako mám riešiť reklamáciu?

Pre tovar objednaný prostredníctvom eshopu si otvorte reklamáciu prostredníctvom linku: https://www.procycling.sk/reklamacia/ a uveďte čo najpresnejšie všetky detaily dôvodu reklamácie. Tovar nám zašlite doporučene (nie na dobierku ani balíkom na poštu) na adresu:

PRO CYCLING, s.r.o., Medveďovej 1/A, 851 04, Bratislava-Petržalka

Tovar môžete priniesť aj osobne do predajne počas otváracích hodín. Pokiaľ reklamujete tovar zakúpený osobne v predajni (ktorý nie je súčasťou eshop objednávky), tento je možné reklamovať výlučne priamo v predajni a je nutné priniesť originálny pokladničný doklad. 

Reklamácie vybavujeme v zákonnej lehote, ktorá začína plynúť obdržaním reklamovaného tovaru. Na tovar sa vzťahuje záručná doba 24 mesiacov v zmysle platných právnych predpisov.

 

Kedy mám poštovné zadarmo?

Pri objednávkach v rámci Slovenska nad sumu 99,-€ pri platbe kartou poštovné neplatíte. Dobierka je vždy spoplatnená sumou 1.50,-€ odhliadnuc od výšky nákupu. Viac info o cenách dopravy a možnosti posielať do iných krajín nájdete v sekcií „Doprava a platba“ - https://www.procycling.sk/sekcia/doprava-platba/

 

Môžem u vás zohnať cyklistické oblečenie na mieru podľa vlastného dizajnu?

Pokiaľ chcete svoj tím obliecť do kvalitných cyklistických dresov renomovanej svetovej značky Nalini s vlastným dizajnom, stačí sa nám ozvať na obchod@procycling.sk

Nalini má v ponuke rôzne druhy tkanín a strihov, ktoré vyvíjajú vo vlastnej réžií. Minimum pre výrobu je 10 kusov jedného druhu oblečenia. Viac info sa dozviete pod linkom https://www.procycling.sk/blog/pro-cycling-custom-program-zakazkove-cyklisticke-oblecenia-podla-vlastneho-dizajnu/