Časovka na Bradlo 2022 - Memoriál Jána Noska - pre cestných aj horských cyklistov

Časovka na Bradlo 2022 - Memoriál Jána Noska - pre cestných aj horských cyklistov

  Kategórie: Kam vyraziť
 23.08.2022

PRO CYCLING prináša cyklo-komunite vždy niečo naviac a spolu so Slovenským cykloklubom a Chatou Bradlo vás v septembri srdečne pozývajú na dlho očakávané cyklistické preteky v nádhernom prostredí slovenských kopaníc - Časovku na Bradlo - Memoriál Jána Noska. Časovka je venovaná Jánovi Noskovi, vášnivému cyklistovi a jednému zo zakladateľov cyklistického klubu Bradlo Bike, ktorý minulý rok nešťastne zahynul na následky pádu z bicykla.

Svoje sily a kondičku si pretekári preveria už 17. septembra 2022

Tento typ pretekov so štartom na námestí v Brezovej pod Bradlom a s výšľapom na vrch Bradlo bol v minulosti organizovaný pravidelne a bol miestnym tradičným pretekom jednotlivcov, avšak v menšom merítku a iba pre cestných cyklistov. Tento rok pripravujeme časovku pre obe kategórie, pre cestných i MTB pretekárov.

Časovku organizuje Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo, kde bude vytvorené i zázemie pre cyklistov a sprievodný program. Nezabudnite navštíviť Bianchi bicycle lounge, ktorý nájdete priamo na Chate Bradlo.

Organizačným partnerom je miestny Cyklistický klub Bradlo Bike a mesto Brezová pod Bradlom. Finančne časovku podporila Nadácia ZSE a my - PRO CYCLING máme tú česť byť hlavným partnerom podujatia.

Je jedno či vlastníš cesťák alebo horský bajk, trasy máme pripravené pre obe kategórie.

Propozície trás

CESTNÁ trasa – 4,4 km / 268 m prevýšenie
MTB trasa – 4,9 km / 268 m prevýšenie

undefined

Štartovať sa bude o 10:00 na Námestí gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom, cieľ je naplánovaný na vrchu Bradlo (otoč pod Mohylou M. R. Štefánika). Samozrejmosťou je, že výkon jednotlivcov bude merať profesionálna časomiera.
Aby sa predišlo zbytočným kolíziám, štarty menších skupiniek budú naplánované v minútových intervaloch. Ako prví si svoje sily zmerajú MTB pretekári, následne príde rad na „cesťákov.“ Každý účastník si odnesie registračný balíček, v cieli ho bude čakať občerstvenie v podobe teplého jedla a nápoja na Chate Bradlo.
V poobedných hodinách (podľa počtu účastníkov) sa bude konať vyhodnotenie všetkých 12 kategórií a pre účastníkov bude pripravená aj bohatá tombola. Tešiť sa môžete aj sprievodný program.

REGISTROVAŤ SA NA PRETEKY JE MOŽNÉ NA TOMTO ODKAZE


„Pri prípravách sme mysleli i na širokú verejnosť, ktorú srdečne pozývame aby prišla svojou prítomnosťou povzbudiť pretekárov. Všetkých radi privítame na Chate Bradlo, kde budú okrem vyhodnotenia, tomboly a celkového zázemia pre pretekárov pripravené i sprievodné aktivity,“ pozýva Michal Hlatký, predseda Slovenského cykloklubu.


Na záver ešte dodal: „Zasúťažiť si budete môcť na trenažéroch v stánku PRO CYCLING alebo vďaka pánom z Bradlo Bike si vyskúšať Výšlap po zjazdovke (100 m), na ktorý sa budete môcť registrovať popri registrácii na preteky v ranných hodinách na námestí.“

Na všetkých sa srdečne tešíme a vidíme sa spoločne v sobotu 17.9.2022 na Bradle!

Tie najčerstvejšie info o chystaných akciách a novinkách dostanete prihlásením do newslettra, kliknutím na linkNaviac, ak sa prihlásite na odber newslettra, dostanete zľavu na prvý nákup v našom e-shope www.procycling.sk.