Súhlasím
Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies, ktoré používame na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a analýzu prenosov.
Načítavam...

PRO CYCLING & RBBA - rozlúčková social ride so sezónou 2021


PRO CYCLING a Road Bike Bratislava (RBBA) srdečne pozývajú na spoločnú RBBA rozlúčkovú jazdu so sezónou 2021.Rozlúčte sa so sezónou v pelotóne v pohodovom tempe, takže budete mať možnosť pokecať si s ľuďmi s podobnými záujmami. Menej skúsení sa budú môcť zdokonaliť, ako jazdiť v balíku, zoznámiť sa s technikou jazdy a zajazdiť si na dobrom rakúskom asfalte.

Priemernú rýchlosť v balíku jazdcov cca 30 – 33 km/h, nie je problém udržať ani pre menej zdatného cyklistu. Výjazd sa ide v štýle no-drop, teda čakáme sa, pokiaľ niekto nestíha.

 

 

Trasa

 

Overená rozlúčková trasa z Bratislavy po rakúskych cyklotrasách k jazeru Neusiedlersee a späť vyzerá nasledovne: https://www.strava.com/routes/2881508569478845020

Na brehu Neusiedlersee nás čaká prestávka.

 

Štartujeme pred kamennou predajňou PRO CYCLING v nedeľu 17.10.2021 o 10:00 hod.

 

Ak by ste chceli prísť autom, v okolí predajne zvyčajne nebýva problém s parkovaním.  Pripojiť sa budete môcť aj po ceste na cyklotrase vedúcej popod most Apollo, Starý most, Most SNP prípadne na hraničnom priechode Berg. Odporúčame však prísť pred predajňu PRO CYCLING.

Končíme v Bratislave – Petržalke.

 

 

Darček pre každého - PRO CYCLING dbá o váš pitný režim

 

Každý, kto sa na jazdu zaregistruje vopred online, dostane pred kamennou predajňou PRO CYCLING v nedeľu 17.10.2021 pred začiatkom jazdy cyklistickú fľašu naplnenú iontovým nápojom od AONE.

Podmienky sú úplne jednoduché:

  • Pred jazdou stačí povedať svoje meno a email a fľaša je vaša
  • Jeden šťastlivec z registrovaných jazdcov vyhrá ponožky v originál dizajne RBBA
  • Fľašu s ionťákom dostanú IBA registrovaní cyklisti a iba v deň konania jazdy
  • Samozrejme jazdy sa môžu zúčastniť aj neregistrovaní jazdci

 

 

  

Pravidlá pre jazdu v pelotóne


Aby sme si spoločnú jazdu v pohode a zdraví, je nutné dbať a dodržiavať nasledujúce pravidlá:

1. Cestný bicykel + PRILBA - je povinná a bez prilby nikoho neberieme. 

2. Jazdíme v dvojstupe a dodržiavame dopravné predpisy. 

3. Nie je to pretek, tj. žiadne nástupy ani riskantné jazdy do neprehľadných zákrut alebo v protismere sa netolerujú a nemajú ani zmysel. Jazdci s pretekárskym egom sa môžu pridať na pravidelné utorkové výjazdy, ktorých detaily nájdu v RBBA FB skupine. 

4. Ak nemáte skúsenosti s jazdou v balíku, ohláste sa pri štarte, skúsenejší jazdci Vám ochotne vysvetlia čo a ako. 

5. Tempo 30 km/h nie je v peletóne nijako náročné, ak ale predsa cítite, že máte dosť, držte sa dobre zašitý vzadu a šetrite sily.  Nie je potrebné striedať na špici. 

6. V príade veľkého očtu účastníkov sa vytvoria kvôli bezpečnosti dve skupiny. Rýchlejšia a pomalšia. Každý sa podľa svojho uváženia zaradí do tej správnej.

 

 

 

V prípade zlého počasia, sa rozlúčková jazda posúva o týždeň na termín 24.10.2021

 

Tešíme sa na Vás

 

RBBA & PRO CYCLING


PS: Ak chcete vedieť viac o podobných podujatiach, zostaňte s nami v kontakte prostredníctvom FacebookuInstagramu alebo prihlásením sa na odber newslettra, kliknutím na link.

Naviac, ak sa prihlásite na odber newslettra, dostanete zľavu na prvý nákup v našom e-shope www.procycling.sk.